Takip Et

Güncel

İstanbul, Kocaeli ve Malatya’da HDP’ye yönelik ev baskınları düzenlendi

Bingöl’ün yanı sıra İstanbul, Kocaeli ve Malatya’da da ev baskınları düzenlendi; baskınlarda aralarında HDP’li yöneticilerin ve gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İstanbul ve Kocaeli’de yapılan ev baskınlarında içerisinde HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün, HDP Ümraniye İlçe Eş Başkanı Damla Savcı ve gazeteci Melike Ceyhan’ında bulunduğu 15’i aşkın kişi gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; İstanbul ve Kocaeli’de yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. İstanbul’da gece saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında gazeteci Melike Ceyhan ve HDP Ümraniye İlçe Eş Başkanı Damla Savcı’nın da bulunduğu en az 6 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kocaeli’nde ev baskınları: 10 gözaltı

Kocaeli’de de HDP il ve ilçe yöneticileri ve üyelerine yönelik ev baskınları gerçekleşti. Yapılan ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı. Gebze, Derince ve Darıca’da yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanlar arasında HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün de bulunuyor. Gözaltına alınanlar Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Malatya’da ev baskınları: 9 gözaltı

Malatya’da da yapılan ev baskınlarında ise 9 kişi gözaltına alındı. Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya ve İstanbul’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendiği” kaydedildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler