Takip Et

Güncel

İsrafın teşhiri!

AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan israf ve yolsuzluklar açıklanmaya devam ediyor. İBB eski yönetimi tarafından gereksiz olarak kiralanan yüzlerce araç Yenikapı’da teşhir edilmeye başladı

AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan yolsuzluk ve israflar açıklanmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Medya grubu ve tarikat ve cemaatlere sağlanan desteği kesmesinin ardından AKP döneminde gereksiz olarak kiralanan araçları teşhir edilmesi için Yenikapı’daki alana gönderildi.

Gece yarısı Yenikapı miting meydanına getirilen yüzlerce aracın fotoğrafları sosyal medyada yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, araçların toplanması için çalışma arkadaşlarına talimat verdiğini söylemişti. İddialara göre yüzlerce araç müdür, daire başkanları hatta bu kişilerin ailelerinin kullanımına verilmişti.

Başkan’a ait 18 Oda!

İmamoğlu dün de belediye binasında başkan için tahsis edilmiş 18 makam odası olduğunu açıklamıştı. Fox Haber’den Gülşah İnce’ye makam odalarını gösteren İmamoğlu “Belediye başkanı olarak, benim şahsıma, yanılmıyorsam 17-18 tane makam odası tespit edilmiş. Bir tasarruf da orada yapacağım. Bu, israf ve tasarruf konusu, bizim hayat felsefemiz olmak zorunda. Bu noktada, 16 milyonluk bir kentin yönetimi olarak, elimizden geleni yapacağız. Moraliniz yüksek olsun. Her şey çok güzel olacak” demişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler