Connect with us

Emek

İSKİ işçileri kadro talebiyle iş bırakma eylemi başlattı

Taşerondan kadroya geçişte kapsam dışı bırakıldıklarını belirten İSKİ işçileri, 3 günlük iş bırakma eylemi başlattı

Kendilerine kadro verilmesini isteyen işçiler muhatap bulamadıklarını belirterek, Eyüpsultan’daki İSKİ Genel Müdürlüğü önünde toplandı.

Evrensel’in haberine göre, Taşeron işçi Mehmet Yavaş “Bugün buraya toplanmamızın amacı sayın Cumhurbaşkanımızın ‘bütün taşeronlara kadro veriliyor’ açıklaması. Şu an burada İSKİ’de çalışan işçilere kadro yok. Asıl işi biz yapıyoruz ve bu haktan yararlanmak istiyoruz. Çaycısına, temizlikçisine, çöpçüsüne kadro varsa bakım onarımda çalışan biz de kadro istiyoruz. Biz kanal işi, bakım onarım ve her türlü arıza işlerini yapan çalışanlarız. 7-24 çalışan işçiler olarak biz de kadro istiyoruz. Bunun için kendi aramızda 3 günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Siyasi yetkililerden bir açıklama olana kadar buradayız” dedi.

İşçi Mustafa Akay da “İstanbul’da 185 su ve kanal arızasına bakan hiç kimseye kadro yok. Bize bir açıklama yapan da yok. Şebeke Müdürlüğüne kağıt veriyoruz. Biz kabul etmeyiz. Genel Müdürlüğe götürün diyor. Genel Müdürlüğe gidiyoruz. O da biz kabul etmeyiz. Kime götürürseniz götürün diyor. Biz şuan bir muhatap bulamıyoruz” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

More in Emek