Takip Et

Güncel

İşgal saldırısı sonrası gözaltılar sürüyor: Barış Annesi Tarlak gözaltına alındı

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik olarak başlatmış olduğu işgal saldırısı sürerken, işgale tepki gösterenlere yönelik gözaltı saldırıları artıyor. Son olarak Mardin-Nusaybin’de Barış Annesi Nure Tarlak’ın gözaltına alındığı belirtildi

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik başlatmış olduğu işgal sürerken işgal karşı gösterenler gözaltına alınmaya devam ediyor.

Mardin Nusaybin’de gerçekleşen gözaltı saldırısı kapsamında Barış Annesi Nure Tarlak’ın da aralarında bulunduğu 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

 Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre kentte sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında DBP Nusaybin ilçe Eşbaşkanı Celal Ata, HDP’li Nusaybin Belediye Meclis üyesi Nazım Kök, HDP Mardin İl yöneticisi Neda Alper ve HDP çalışanı Erhan Mutlu gözaltına alındı.

Öğlen saatlerinde ise, Barış Annesi Nure Tarlak polisler tarafından “ifadeniz var” denilerek emniyete götürüldü. Yine,  HDP çalışanı Süleyman Akın ile Nusaybin Belediyesi Meclis üyesi Nezir Özbey’in de araç kullandıkları sırada durdurularak, gözaltına alındığı aktarıldı.  

Mardin genelinde son iki gündür yapılan ev baskınlarında şimdiye kadar aralarında Derik Belediye Eşbaşkanı Şerif Kıran ve çok sayıda HDP’li belediye meclis üyesinin de bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler