Connect with us

Güncel

Irkçı ve cinsiyetçi video paylaşan kişiye tepki yağdı: yaptığı paylaşımı savunmaya devam etti

Sosyal medyada çektiği ırkçı ve cinsiyetçi videoyla, Batman’da uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısı sonrası intihar eden İpek Er’i, Sakarya ve Afyon’daki ırkçı saldırıları kasteden kişi, yoğun tepki gördü. Videonun sosyal medyada yayılması sonrası, Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıldı. Gelen tepkiler üzerine kişi, başka birisiyle canlı yayın açarak, yaptığı videoyu savundu.

Batman’da Musa Orhan tarafından tecavüze uğradıktan sonra intihar ederek yaşamına son veren İpek Er, Sakarya’da mevsimlik işçilere yapılan saldırı ve Afyon’daki ırkçı başka bir saldırı sonucu 1 kişinin yaşamını yitirdiği ve 2 kişinin de yaralandığı olayları öven bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Müzik eşliğinde dans ederek sarf ettiği, “Çavuşumuz koydu, Sakarya koydu, Afyon koydu” şeklindeki ırkçı ve cinsiyetçi söylemlere birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Videonun sosyal medya yayılması sonrası kadın hakkında Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketi açıldı.

Yaptığı paylaşımları savundu: “O videolar kimlerin zoruna gitti”

Sosyal medyada tepki görmesinin ardından, bir başka kişiyle canlı yayın yaparak, yaptığı paylaşımı savundu. Tekrar aynı şeyleri savunan kişi “o videoda kimlerin zoruna gitti, PKK’lıların, PKK örgütüne destek olanların” dedi.

Vidoyu paylaşan Sokometton Derınokoşı adlı Twitter kullanıcısı, “ve halen korkmuyor yaptıklarını savunup canlıda birbirine destek oluyor bunun gibi faşistler yazık cidden yazık. #ırkcıKadınTutuklansın” dedi.

“Biz bu aşağılanmayı hak etmiyoruz”

Avukat Bişar Abdi Alınak sosyal medya hesabından videoya, “Kendimizi bu ırkçı yaratıklardan koruyamıyoruz. Kürtlere zulüm ile motive olan bir güruh büyütülüyor. Halkı iç savaş provakasyonundan koruyarak güçlü, caydırıcı toplumsal ve siyasal tepkiyi örgütlememiz şart artık. Biz bu aşağılanmayı hak etmiyoruz” tepkisini gösterdi.

Gazeteci Hayri Tunç ise, “Yaratılan prototip bu işte… Hiçbir kalifiye özelliği olmayan, sorgusuz, sualsiz biat eden, en büyük motivasyon kaynağı Kürt düşmanlığı olan bir canlı türü yarattılar… Ondan dolayıdır ki, fasistten hiçbir zaman, hiçbir koşulda dost olmaz!” yorumunu yaptı.

Video sosyal medyada çok yoğun tepkiler gördü. bir çok kullanıcı videoyu çeken kişinin daha önceki ırkçı içeriklerini de paylaştı. Yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

Günün Haberleri

More in Güncel