Takip Et

Dünya

İran’da koronavirüs yayılıyor: Salgından 2 kişi daha hayatını kaybetti

İran’da, yeni tip koronavirüsü salgınından kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi. Dünya genelinde şimdiye kadar virüsten kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 500’ü geçerken, virüsten etkilenenlerin sayısı 76 bin 700’e yükseldi

Çin’in Hubey kentine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa bir süre sonra birçok ülkeye yayılan yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgınından kaynaklı can kaybı gittikçe artıyor. Dünya genelinde şimdiye kadar virüsün bulaştığı 2 bin 238’i Çin’de olmak üzere toplam 2 bin 247 kişi yaşamını yitirdi. Virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 76 bin 700’ü geçti. 

İran’da can kaybı 4’e yükseldi

Koronavirüs vakasının görüldüğü ülkeler arasında bulunan İran’da, virüsün bulaştığı 2 kişi daha yaşamını yitirdi. İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Kum’da 7, Tahran’da 4 ve Gilan’da 2 kişi olmak üzere ülke genelinde 13 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini duyurdu.

İran’ın Kum kentinde çarşamba günü solunum yetmezliği şikayetiyle gözetim altında tutulan ve yeni tip koronavirüs test sonuçları pozitif çıkan 2 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

İsrail’de de koronavirüs saptandı

Öte yandan, AFP, İsrail’de bir kişide yeni tip koronavirüs saptandığını duyurdu. 

İsrail Sağlık Bakanlığı, kimliğini açıklanmayan kadının ülkeye girmeden önce Japonya’da virüs nedeniyle karantinaya alınan “Diamond Princess” adlı yolcu gemisinde bulunan 15 İsrailli arasında olduğunu belirtti.  

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler