Takip Et

Dünya

İran cumhurbaşkanı yardımcısına koronavirüs teşhisi

İran’da koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya yükselirken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar’a da virüs bulaştığı açıklandı

Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsü, Avrupa’da yayılmaya devam ediyor.

İran’da sağlık bakanı yardımcısının ardından, iki siyasetçi daha korona virüsü kaptı. Son olarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar’a virüs bulaştığı açıklandı.

Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur’un da yeni tip koronavirüsüne yakalandığı açıklanmıştı. Aynı zamanda Kum Milletvekilli olan Zünnur, bir video kaydı yayınlayarak testlerinin pozitif çıktığını ve karantinada olduğunu ifade etti.

İran’da ölü sayısı 26’ya yükseldi

İran, koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 26’ya, virüsün bulaştığı kişi sayısı 245’e çıktığını açıkladı. İran sağlık bakanlığı, son 24 saatte 106 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, kültürel etkinlikler, konferanslar ve sinemalara yönelik yasağın bir hafta uzatıldığı belirtildi. Halka da gerekmedikçe ülke dışına çıkmama çağrısı yapıldı. Tahran’da toplu cuma namazı da iptal edildi.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler