Takip Et

Dünya

İngiltere coronavirüs’ü “yakın ve ciddi tehdit” olarak ilan etti

İngiltere, Çin’de ortaya çıkan yeni tip coronavirüsü halk sağlığı için ‘ciddi bir tehdit’ ilan etti ve salgınla mücadele etmek üzere alınan yeni önlemleri açıkladı

İngiltere Sağlık Bakanlığı pazartesi günü, coronavirüsü görülen insanların artık zorla karantinaya alınabileceğini ve serbest bırakılmayacağını bildirdi.

Euronews’in haberine göre; Çin’in Vuhan kentini ve bağlı bulunduğu Hubey eyaletini coronavirüsün ilk kez ortaya çıktığı ‘enfeksiyon bölgesi’ olarak belirledi.

Yapılan açıklamada, “Yeni coronavirüse rastlanması ya da virüsün bulaşması halk sağlığı için ciddi ve yakın bir tehdit oluşturuyor. Bu düzenlemelerde belirtilen önlemler virüsün daha fazla bulaşmasını geciktirmek ya da önlemek için etkili araçlar olarak kabul ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Düzenlemeler Singapur’a iş seyahatine giden İngiltere vatandaşı bir kişide coronavirüsü tespit edilmesinin ardından geldi.

Bu kişiyle Fransa’daki bir kayak merkezinde aynı dağ evinde kalan, 9 yaşındaki bir çocuğun da aralarında bulunduğu 5 İngiliz vatandaşına da virüsün bulaştığı belirlenmişti.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler