Takip Et

Güncel

İmamoğlu ve Yıldırım ortak canlı yayına çıkacak

AKP’ye yakın Yeni Şafak‘ta yer alan habere göre, 23 Haziran seçimleri öncesi CHP ve AKP’nin adaylarının ekranda tartışacağı ortak canlı yayınının tarihi bayram sonrası belirlenecek

AKP’ye yakın Yeni Şafak‘ta yer alan habere göre, 23 Haziran seçimleri öncesi CHP ve AKP’nin adaylarının ekranda tartışacağı ortak canlı yayınının tarihi bayram sonrası belirlenecek.

AKP’nin adayı Binali Yıldırım, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ile yapacağı ortak canlı yayın programına ilişkin “Arkadaşlarımız görüşüyorlar. Artık o hazırlıkları, detayı, günü, içeriği, kuralları… Tabii bu yayının İstanbullulara bir katkı sağlamasını önemsiyorum” dedi.

Yıldırım, şu ifadelere yer verdi:

“Tercihim, ağırlıklı İstanbul olmalı. Onu söyleyince de onu da çarpıttılar. Korkuyor musun diğer konularda cevap vermeyeceğin için mi istemiyorsun gibi aslı astarı olmayan şeyler söylediler. Her şeyi konuşurum ben. Arkadaşımızın siyasi tecrübesinden kat kat tecrübem var, yaşadıklarım da var. Bu bir hakikat. İstanbul’da belediyeciliğim 1994’te başladı. Yeni İstanbul’a aday oluyor filan değilim. Cumhurbaşkınımızla dört buçuk sene beraber İstanbul’da beraber çalışmışız”

Yıldırım daha önce ortak canlı yayın çağrısına ilişkin “Buna tek başıma karar veremem” demişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler