Takip Et

Güncel

İmamoğlu: İlk icraatım öğrenci akbilini 50 lira yapmak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra ilk kez katıldığı tv programında açıklamalarda bulundu. Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programında konuşan İmamoğlu, ilk icraatının “Öğrenciler için İstanbulkart’ın aylık 50 TL olacağını” duyurdu

31 Mart yerel seçimlerinin sonlanmasına rağmen yapılan itirazlar sonucu oy sayımı devam ettiği için mazbatası verilmeyen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 17 gün sonra mazbatasını aldı. İmamoğlu Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına katıldı. Gündeme ve sürece dair açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “İstanbulkart öğrenciler için aylık 50 TL oluyor” açıklaması yaptı. Aylık öğrenci akbili şu an 85 TL’den satılıyor.

İmamoğlu HDP sorusuna “Hem sınıflandırmak, hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Saymak bile bölmektir. Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım. Sizin etnik kökeninizi sorarak mı oy istiyorum sizden? Ayrı bir kutuba koymak, hayır, bütünleştirmek” yanıtını verdi.

İmamoğlu mazbatayı aldığı anları şöyle anlattı; “Mazbatayı alma ortamı biraz yoğundu. Daha sonra büyükşehir belediyesine geçtik. Büyük bir kitle toplandı. Hiç haber vermeden insanların akarak gelmesi. Saraçhanede her kesimden insan vardı. O insanların sevgisini hissediyorsuuz. Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem yaptı. “Bir oğlum burada, iki çocuğum evde” demiştim. ‘Çocuklarıma söz veriyorum’ demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, “Bir oğlunuz yanında, iki çocuğunuz evde öyle mi?” dedi. Sırtını döndü. Aaa, çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra. Sonra eve geçtik. Annem, babam geldi. Tabii kızım sitem yaptı. “Bir oğlum burada, iki çocuğum evde” demiştim. ‘Çocuklarıma söz veriyorum’ demiştim. Eve girdim, ortanca oğlum hemen sarıldı, esprili bir çocuktur. O 7 yaşındaki kızım tabii, “Bir oğlunuz yanında, iki çocuğunuz evde öyle mi?” dedi. Sırtını döndü. Aaa, çok dayanamadı tabii. Sarıldı sonra.”

‘Anadolu Ajansı verileri AKP’den Aldı!’

AA’nın veri akışını durdurmasını değerlendiren İmamoğlu, “YSK Başkanı Kimden veri aldınız’ dedi. AA verileri AK Parti’den aldı” dedi. “Bir dönem Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Kemal Öztürk’ün ‘İmamoğlu, ‘seçim kazanan başkan’ olacaktı, şimdi ‘zafer kazanan lider’ konumuna geldi. Bunun sebebi de Ak Parti içindeki kifayetsiz bir kliğin ve ona destek veren bir kısım medyanın akla zarar tutumudur” ifadesini değerlendiren İmamoğlu,’Tabii ben kendi siyasi kurumları hakkında yorum yapmak istemem ama yanlış yapıyorlar. Seçimi kaybetmenin, kazanmak kadar doğal olduğunu unutuyorlar. Lütfen ilgililer, parti süreçleriyle ilgili değerlendirmelerini yapsınlar. Bu AK Parti’ye de zarar veriyor’ dedi.” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler