Takip Et

Güncel

İmamoğlu: AA gitsin ismini AK Parti Ajansı yapsın

Ankara’ya gitmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı’yı istifaya çağırarak, “AA, hepimizin vergisiyle görev yapıyor ama vazifesini yerine getirmiyor. Gitsin ismini AK Parti Ajansı yapsın”

İstanbul’da resmi olmayan sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Ankara ziyareti öncesinde uçağa binmeden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçim akşamı zaman zaman veri akışını kesen Anadolu Ajansı’nı (AA) sert bir dille eleştiren İmamoğlu, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın ismini anmadan istifa çağrısında bulundu. “Benim cebimdeki paranın bir kısmı şu anda AA’nın genel müdürünün cebinde. Hepimizin vergisiyle AA görev yapıyor ve Türkiye’nin haber alma kaynağı durumunda ama vazifesini yerine getirmiyor” diyen İmamoğlu, “Gitsin Ak Parti’de siyaset yapsın. Ama devletin kurumunun başındaysa bürokrat olma bilincini taşısın” dedi.

‘Burada İstanbul ittifakı var’

Devletin bakanlarının AKP Genel Merkezi’nde toplandıklarını ve “adayımıza nasıl kazandırırız” toplantıları yaptıklarını belirten İmamoğlu, “Emek var, burada İstanbul ittifakı var. 16 milyon İstanbullu kazanmıştır kardeşim. İstanbul ittifakı kazanmıştır. Bizde ıslak imzalar var. Bütün o tutanakların altında hesaplamaları var. Sonuç ne biliyorum. Bu kadar inançlı olmamızın arkasında bu var. Sonuç karşı tarafın lehine olsaydı bu kardeşiniz çıkar, ‘Hayırlı uğurlu olsun Sayın Binali Yıldırım’ derdi. Demiyorum, çünkü ben kazandım. Sayın Yıldırım’ı da teessüfle izliyorum. Devletin bakanlığını yaptınız yıllarca, başbakanlık yaptınız daha ne olsun. Asmayın şu afişleri dedik, ayıp oluyor. İl başkanınızın ‘3 bin oyla kazandık’ açıklamasıyla ‘kazandık’ açıklaması yapıyorsunuz, kendinizi aşağıya çekiyorsunuz toplum nezdinde. Daha kötüsünü söyleyeyim mi dünya nezdinde. Biz yönetmeye hazırız, bırakın ahlaklı bir şekilde tebrik edin biz de işimize bakalım. Ben anlamış değilim hala afiş asıyorlar. Ne için asıyorsunuz Sayın Yıldırım. YSK bir veri vermiş. AA’yı yok sayıyorum zaten. Anadolu Ajansı artık bitmiştir, hiçbir seçimi sunamaz” dedi. 

‘AA ismini ak parti ajansı yapsın’

İmamoğlu, “Anadolu Ajansı’nın tık tık tık diye sonuç vermesi için 1919 görevliyi okullara göndermiş olması lazım. Nereden acaba bilgi topladı? Bizden istemedi. Acaba AK Partililerle mi iş birliği yaptı. YSK benim güvendiğim tek kurum. Sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Anadolu Ajansı’nın sandıklarda görevlisi yok. Anadolu Ajansı’nın tek kaynağı kalıyor, sandıklardaki AK Parti’nin müşahitleri. O zaman değiştirsin adını. AK Parti Ajansı desin. Zaten ikisinin adı da AA. Fark etmiyor, hemen değiştirsin adını AK Parti Ajansı diye. Binali Yıldırım’a şu andan itibaren vicdanen güvenim kalmamıştır” diye ifade etti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler