Takip Et

Dünya

Îmad Serêkaniyê: “Bir dünya savaşı yaşanır”

Serêkaniyê Askeri Meclisi komutanlarından Îmad Serêkaniyê, ABD ve başka güçlere dayanmadıklarını belirterek, “Tüm dünya bilmelidir ki bölgeye saldırı gerçekleşirse, bölgede Erdoğan öncülüğünde bir dünya savaşı yaşanır”

Uluslararası Koalisyon ile Türkiye arasında bir anlaşmanın olup olmadığını bilmediklerini dile getiren Serêkaniyê, “Sırtımızı başka güçlere dayamıyoruz, sırtımızı kendi gücümüze ve halkımıza dayıyoruz. Uluslararası Koalisyon güçlerinin buradaki varlığı ya da yokluğu, toprağımızı ve halkımızı savunma irademizi etkilemez” dedi.

Serêkaniyê, Türkiye’nin açıklamalarını da “Tehditlerini ciddi buluyoruz. Bölgemize bir saldırı olursa, bölgemizi ve halkımızı savunuruz” diye belirtti. 

‘Toprağımızı savunacağız’ 

QSD Genel Komutanlığı’nın saldırı olması durumunda savaşın tüm sınır hattına yayılacağı yönündeki açıklamasını da hatırlatan Serêkaniyê, “Halkımızı bir kurşun hedef alırsa, komutanlığımızın kararında olduğu gibi kendimizi savunacağız ve Suriye’nin kuzeyi ile Türkiye sınırında savaş başlayacak.” diye konuştu. “Tüm dünya bilmelidir ki bölgeye saldırı gerçekleşirse bölgede Erdoğan öncülüğünde bir dünya savaşı yaşanır” diyen Serêkaniyê, olası bir savaşın tüm dünya için tehdit oluşturduğunu vurgulayarak, “Halkımızı ve toprağımızı savunma görevimizi yerine getireceğiz” dedi

Kaynak: ANHA – MA

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler