Takip Et

Makale

İklim değişikliği için ‘Yokoluş İsyanı’ aktivistlerinin eylemleri sürüyor

İngiltere’de iklim değişikliğine karşın siyasal iktidarın dikkatini çekmek için ‘Yokoluş İsyanı’ aktivistleri metro istasyonlarını bloke ederek ulaşımı ağlarını engellemeyi planlayan eylemler yapacak

Britanya’da iklim değişikliği için yapılan çeşitli eylemsellikler devam ediyor. Son olarak Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) aktivistleri duyarlılık yaratmak ve siyasi erklere uyarı amaçlı metro istasyonlarında zincirleme eylemi yapacaklarını açıkladılar.

Yokoluş İsyanı aktivistlerinin Londra’da düzenlecek olan eylemi ile birlikte metro istasyonlarını bloke etmeleri bekleniyor.

İklim Değişikliğine Karşı Yol Kesme Eylemleri

 The Times gazetesinin aktarımına göre aktivistler ana caddelerde yol kesme eylemleri de yapacak. Kolluk kuvvetleri ise bu nedenle Londra’da seyahat edecek kişilere ulaşımdaki olası aksamalar nedeniyle erkenden yola çıkmaları tavsiyesinde bulundu.

Daha önce de Londra’daki Thames nehri üzerinden geçen köprülere barikat kuran Extinction Rebellion’ın onlarca destekçisi gözaltına alınmıştı.Hareket, bu sefer de Londra’daki eyleme en az 2 bin 500 gönüllünün katılacağını, 30 ülkede 80 kentte de benzer eylemlerin yapılacağını açıkladı.


Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler