Takip Et

Güncel

İki gazeteci “MİT Kanununa muhalefet” suçlamasıyla tutuklandı

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve gazeteci Hülya Kılınç, Libya’da yaşamını yitiren MİT mensubunu deşifre ettikleri iddiasıyla “MİT Kanuna muhalefet” suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul’da gözaltına alınan Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Manisa’da gözaltına alınan gazeteci Hülya Kılınç, gece saatlerinde İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi’ne getirildi. Libya’da Hafter güçlerinin saldırısında yaşamını yitiren MİT mensubunun cenazesinin Manisa’da sessiz sedasız defnedildiği şeklindeki haberi yapan Kılınç ile haberin yayınlandığı sitenin sorumlusu Terkoğlu, savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Her iki gazeteci de “MİT Kanununa muhalefet” iddiasıyla tutuklandı.

Tutuklama kararının açıklanmasının ardından Terkoğlu’nun “Bugün bir çetenin bizi susturma kararı yüzümüze okundu ama susmayacağız” dediği belirtildi. 

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ise, habere konu olan MİT mensubunun adının Odatv’nin haberinden 1 hafta önce Mecliste canlı yayında açıklandığını söyledi. Barış Terkoğlu, 2011 yılında gazeteci Barış Pehlivan ile birlikte Odatv davası kapsamında 19 ay tutuklu kalmıştı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler