Takip Et

Kadın

İki defa uzaklaştırma talebi mahkeme tarafından kabul edilmeyen kadın katledildi

Elazığ’da Kebire Atamaz, hakkında uzaklaştırma talep ettiği patronu tarafından katledildi. Mahkemeye iki defa uzaklaştırma talebinde bulunmasına rağmen kebire Atamaz’ın bu talebi kabul edilmediği ortaya çıktı

Elazığ’da Kebire Atamaz, hakkında iki kez mahkemeye uzaklaştırma talebinden bulunduğu erkek tarafından katledildi.

Kebire Atamaz’ın defalarca ‘beni tehdit ediyor’ dediği erkek hakkında uzaklaştırma kararı talep ettiği ancak mahkemenin bu talebi reddettiği ortaya çıktı.

Elazığ’ın Yazıkonak beldesinde tarım işçisi Kebire Atamaz, 20 Ağustos’ta evinin önünde katledilmiş halde bulundu. Katliama ilişkin Kebire’nin patronu Ömer Cankara ve M.Ş. isimli erkek gözaltına alındı.

Olay yerinde Kebire’ye sıkılan kurşunların çıktığı Ömer Cankara’ya ait silah bulunamazken iki erkek de savcılık ifadelerinin ardından tutuklandı.

Cumhuriyet’ten Şirin Seçkin’in haberine göre yaklaşık 4 ay önce Kebire’nin Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede Kebire, “Beni sevdiği şeklinde, hakaret içerikli mesajlar, köy meydanında öldüreceğim içerikli tehditleri mesaj ve ses kayıtlarında var. Ömer Cankara ile aramda duygusal bir ilişki olmamıştır. Kendisi dediğim gibi kafayı bana takmıştır. Bu şahıstan dolayı ailemde huzur kalmamıştır. Eşimin telefonundan da beni tehdit etti. Mesaj kaydı var” ifadelerini kullanıyor.

Kebire uzaklaştırma talebinin reddini ise ifadesinde şöyle anlatıyor:

“Ömer Cankara isimli şahıs sürekli beni aramaktadır. Ben defalarca kendisine beni aramamasını söylememe karşın günde en az 20 kere aramaktadır. Ben kendisine karşı uzaklaştırma kararı talebinde bulundum. Ancak Aile Mahkemesince söz konusu GSM hattının şüphelinin kullandığı sabit olmaması nedeniyle talebim reddedildi.”

‘Ben Tayyib’in Adamıyım Siz Görürsünüz’

Şikayet üzerine ifadesi alınan Ömer Cankara’nın ise kimlik bilgilerini doldururken “benim gururumla oynadı bir tabur asker de gelse vuracağım” sözleri tutanaklara geçti.

Ayrıca Cankara jandarma eşliğinde karakola götürülürken “Bu işten birşey çıkmazsa ben Tayyib’in adamıyım siz görürsünüz… Savcının yazılı emri yoksa o savcıyı da FETÖ’cü diye aldıracağım” ifadeleri de tutanakta yer aldı.

İfadelere karşın kararda iddianın soyut anlatımlardan ibaret olduğu, dosyada başka bir delil olmadığı gerekçe gösterilerek ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler