Connect with us

Makale

İhanet sürüyor: Beşiktaş’ta bulunan Jandarma Dikimevi arazisi imara açılıyor

Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda yer alan askeri arazinin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Jandarma Genel Komutanlığı arasında yapılan imzalanan protokole göre Jandarma Dikimevi’nin de bulunduğu arazi imara açılacak

İstanbul’a dönük gerçekleştirilen imar saldırlarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce çarpık yapılaşma ve betonlaşma için ‘ihanet’ sözcüğünü kullanan Erdoğan, bu yönde politikalarını sürdürmeye devam ediyor.

Sözcü’nün haberine göre; imar planı hazırlığına başlayan TOKİ, Beşiktaş Belediyesi’ne yazı göndererek arazi ile ilgili görüş, bilgi, belge ve döküman istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin CHP’li üyesi Nadir Ataman ise karara tepki gösterdi. İBB’nin 2007 ve 2008’deki imar planlarında “Askeri alanda mevcut bina korunarak ilave yapılaşma getirilmeyecektir” plan notu eklendiğini söyleyen Ataman, bugün ise bu plan notunun iptalinin istendiğine dikkat çekti.

Ataman, “Taktik hep aynı. Araziler önce yeşil alandan askeri alana alınıyor. Daha sonra TOKİ’ye devredilerek bakanlık üzerinden plan tadilatı ile ranta kurban ediliyor. İstanbul’un en değerli arazileri bu yöntemlerle peşkeş çekiliyor” diye konuştu.

Günün Haberleri

More in Makale