Takip Et

Makale

İhaleyle geyik vurma kararına yürütmeyi durdurma çıktı

Bursa’da istinaf mahkemesi, Uludağ’da iki geyiğin avlanması için açılacak ihalenin yürütmesini durdurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Uludağ’da yaşayan iki kızıl geyiğin 14 bin lira karşılığında avlanmasına yönelik 10 Haziran’da ihale açma kararı, Bursa 2. Bölge İdare Mahkemesi’nin kararıyla durduruldu.

Bursa Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) 29 Mayıs’ta Bursa 2. Orman Bölge Müdürlüğü önünde konuyla ilgili bir basın açıklaması yapmış ve ihale kararına itiraz dilekçesi vermişti. Bursa’da vatandaşlar, sivil toplum örgütleri ve hayvanseverler tarafından tepkiyle karşılanan ihale kararı müdürlük önünde protesto edilmişti

DOĞADER Başkanı Caner Gökbayrak tarafından yapılan açıklamada avcılığın devlet eliyle desteklenmesi tümüyle reddedilirken sadece Uludağ’da değil bütün Türkiye’de benzer ihaleler açıldığı belirtilerek hepsine karşı bakanlığa itirazda bulunacakları belirtildi.

Avukat Suna Soydaş imzalı iptal istemi, mahkeme tarafından yerinde görülerek bakanlıktan konuyla ilgili bilgi talep edildi ve ihale kararının yürütmesi durduruldu. Soydaş kararı sosyal medya hesabından duyurdu.  (Bianet)

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler