Takip Et

Güncel

İdlib’teki TSK gözlem noktası Suriye ve Rusya savaş uçakları tarafından vuruldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında Moskova’da gerçekleştirilen görüşme sonrasında İdlib’te TSK gözlem noktası Rusya ve Suriye savaş uçakları tarafından vuruldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılan görüşme sonrasında yapılan basın açıklamasında Putin teröristlere İdlbi’te ek tedbirler uygulanacağını belirtmişti.

Bugün politik işlemci çetelere ait sosyal medya hesapları, Hama’nın kuzeybatısı ile İdlip’i birleştiren Gab Ovası semalarında yaklaşık 15 Rus ve Suriye savaş uçağının görüldüğünü ve bunu ağır bir bombardımanın izlediğini duyurdu.

Daha sonra hesaplara Gab Ovası’ndaki 10 nolu TSK gözlem noktasının hedef alındığını gösteren video ve fotoğraflar düşmeye başladı.

Bölgede TSK destekli politik islamcı çeteler Rusya ve Suriye askeri güçlerini hedef almayı sürdürüyordu. Erdoğan’ın dünkü Moskova ziyareti esnasında da Putin, Erdoğan’ın operasyonların durdurulması talebini dikkate almayarak “İdlip’teki terör yuvalarının dağıtılacağını” söylemişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler