Takip Et

Güncel

İddia: Ufuk Uras, Müslüm Doğan, Mehmet Ali Aslan Davutoğlu ve Babacan’la temasta

Yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın görüşmede olduğu siyasiler açıklandı

Yeni parti hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın görüşmede olduğu siyasiler açıklandı

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Ferit Aslan’ın özel haberine göre, Davutoğlu ile Babacan’ın ekipleri Doğu ve Güneydoğu illerinde pek çok isimle görüşüyor.

Pek çok eski AKP il başkanının çalışmalara Babacan’dan önce başlayan Davutoğlu ile hareket edeceği konuşuluyor. Bazı isimler de telaffuz ediliyor.

Eski HDP milletvekilleri

Kulis bilgilerine göre, HDP’den istifa eden eski Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve yine eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan’ın adı Davutoğlu’nun kuracağı partinin kurucular kurulu üyeleri arasında geçiyor. Eski HDP milletvekili Ufuk Uras’ın da Davutoğlu’nun kuracağı partiye destek vereceği belirtiliyor. Alevi derneklerinden bir ismin de kurucular arasında yer alması bekleniyor.

Erdoğmuş ve Erdem’in adı babacan’ın partisi ile anılıyor

Eski ANAP milletvekili olan Abdulbaki Erdoğmuş’un adının Babacan’ın kuracağı parti ile anılıyor. Erdoğmuş’un kardeşi Nimetullah Erdoğmuş halen Şanlıurfa Milletvekili olarak HDP’de siyaset yapıyor.

Babacan’ın partisi ile ismi anılan bir diğer kişi ise, Dicle Üniversitesinden anayasa profesörü Fazıl Hüsnü Erdem. AKP’nin bir dönem kurduğu yeni anayasa yazımı ekibinde de yer alan ve AKP tarafından 7 Haziran seçimlerinde Diyarbakır’dan aday gösterilen Erdem, 5’inci sıradan aday gösterilmesi nedeniyle seçim çalışmalarında yer almamıştı. Babacan’ın birlikte çalışmak istediği birçok ismin de halen belli görevlerde bulunmaları nedeniyle isimlerinin gizli tutulduğu öğrenildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler