Takip Et

Güncel

İbrahim Layık Nusaybin’de toprağa verildi

İstanbul 3’üncü Havalimanında İGA’ya bağlı güvenlik görevlisi olarak çalışırken, sosyal medya paylaşımının ardından intihar ettiği iddia edilen İbrahim Layık Nusaybin’de toprağa verildi.

İstanbul 3’üncü Havalimanı iştiraki İGA’ya bağlı güvenlik görevlisi olarak çalışırken, sosyal medya hesabından “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene. Hakkınızı helal edin” paylaşımında bulunduktan sonra intihar ettiği iddia edilen İbrahim Layık’ın cenazesi, Mardin’in Nusaybin ilçesine getirildi. 

Ailesi tarafından kiralanan bir otobüs aracılığıyla kente getirilen cenaze, ilk olarak Kışla Mahallesindeki Kışla Camiine getirildi. Cenaze, yıkandıktan sonra dini vecibeleri yerine getirildi. Törene Layık’ın ailesinin yanı sıra Nusaybin halkıyla birlikte Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Pero Dündar, HDP ve DBP Nusaybin ilçe örgütleri, Nusaybin Belediyesi eşbaşkanları ve meclis üyeleri de katıldı. 

Ardından toprağa verilmek üzere Dicle Mahallesinde bulunan Hacace Mezarlığına getirilen cenaze burada dualar eşliğinde toprağa verildi. 

Yasal süreç takip edilecek

Layık’ın ailesi, şüpheli gördükleri olay karşısında İstanbul’dan gelen aile bireyleriyle bir araya gelerek, geniş bir değerlendirme yapacaklarını paylaştı. Aile, konuyla ilgili gerekli işlemlerin sürdüğünü, yasal sürecin de takipçisi olduklarını kaydetti. 

Ağabey Layık: Ölmeden önce iş çıkışı verildi

Layık’ın ağabeyi Ömer Layık daha önce Mezopotamya Ajansı’na yaptığı açıklamalarda kardeşinin ruh sağlığının yerinde olduğunu ve ölümünün şüpheli olduğunu belirtmişti. Ağabey Layık, kardeşinin ölümünden önce iş çıkışının verildiğini, ayrıca telefonunun da sıfırlandığını dile getirmiş, kamuoyunda çıkan kimi iddiaları da reddetmişti. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler