Takip Et

Güncel

İBB’de mezbaha görevlisi olarak başladı TCDD’de Daire başkanı oldu

İlahiyat fakültesi mezunu Özcanlı, mezbaha görevlisi olarak başladığı kariyerinde basamakları hızla tırmandı. Özcanlı’nın son görevi TCDD Trafik ve İstasyonları Daire Başkanlığı oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski personeli ilahiyat fakültesi mezunu Abdullah Özcanlı, TCDD’ye transfer oldu. Özcanlı ardından TCDD’de Trafik ve İstasyonlar Daire Başkanlığı görevine getirildi.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitiren Abdullah Özcanlı, belediyede mezbaha görevlisi olarak işe başladı. 1971 doğumlu Özcanlı daha sonra belediye şirketlerinden BELBİM, METRO İstanbul’da görev yaptı.

TCDD’ye atandıktan 6 gün sonra şube müdürü oldu

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre ardından TCDD Vakfı ile Raytest, Sarco, Raysimaş şirketlerinde de çalıştı. 1 Ağustos 2019’da TCDD Destek Hizmetleri’ne açıktan memur olarak atanan Özcanlı, 6 gün sonra da şube müdürü yapıldı. Özcanlı, 19 Eylül’de ise Trafik ve İstasyonlar Daire Başkanı oldu.

Veterinerlik mezunu hukuk fakültesine dekan atandı

Öte yandan iktidarın yaptığı atamalarda liyakat kurallarının çiğnendiğine ilişkin bir örnek daha geldi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne, Veterinerlik Fakültesi mezunu Prof. Dr. Mustafa Alişarlı dekan olarak vekaleten atandı.

AKP liyakat tanımıyor

67 hukuk fakültesinden 19’unun dekanının hukukçu olmadığı belirlendi. 2014’te Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, TÜBİTAK’ın önemli birimlerinden ULAKBİM’e (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) müdür yardımcısı olarak atanmıştı. Sancar halen ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

2012 yılında ise Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı’na Atatürk ile ilgili hiçbir araştırması olmayan Fars dili uzmanı Derya Örs getirilmişti. Dışişleri mensubu olmayan ve diplomat kökenli bulunmayan, bir bölümü de eski milletvekili olan çok sayıda isim ise bu dönem büyükelçi olarak atandı. Bir AKP Milletvekilinin imam olan kardeşi de Urfa Birecik Devlet Hastanesi Müdürlüğü’ne getirilmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler