Takip Et

Basın

İBB tarafından verilen ‘yardımın’ durdurulması sonrası: Güneş gazetesi basılı yayını durdurdu, Akşam gazetesi çıkardığı eki kapattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce ‘reklam geliri’ adı altında TürkMedya grubuna verilen ‘yardımın’ durdurulması üzerine bir gazete basılı yayını durduruma kararı alırken, tenkisatların süreceği belirtiliyor

İstanbulBüyükşehir Belediyesi tarafından ‘reklam geliri’ adı altında bünyesinde Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV ve 360 TV’yi barındıran TürkMedya grubuna verilen 10 milyon TL’nin kesilmesinden sonra tenkisatlar devam ediyor.

TürkMedya grubunda yer alan Güneş gazetesinin önümüzdeki ay basılı yayına son vereceği, Akşam gazetesinin de Akşam Life Eki’nin kapatılmasına karar verildiği belirtiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) geçmişte TürkMedya’ya reklam geliri adı altında her ay aktardığı 10 milyon TL’nin Ekrem İmamoğlu tarafından kesildiği ifade edilmişti.

Güneş gazetesinin önümüzdeki ay dijitale geçeceği ve bu nedenle birçok kişinin işine son verileceği iddia edildi.

Akşam gazetesinin de her cuma günü çıkan, Barış Kocaoğlu yönetimindeki Akşam Life Eki’nin kapatılmasına karar verdiği öne sürüldü.

Günün Haberleri

Basın konulu diğer haberler