Takip Et

Güncel

Hulusi Akar: ‘Bahar Kalkanı Harekatı’ başlatıldı

Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’de TSK’ye yapılan ve 36 askerin öldüğü saldırının ardından “Bahar Kalkanı Harekatı” başlatıldığını duyurdu. Akar, “Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 27 Şubat’ta İdlib’de TSK’ye yapılan ve 36 askerin öldüğü saldırının ardından “Bahar Kalkanı Harekatı” başlatıldığını söyledi. 

Akar, Rusya’dan beklentilerinin Suriye yönetimini Soçi sınırlarına çekmesi olduğunu belirterek, “Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliamına son vermesi, radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir. Rusya’dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak, Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır. ‘Rejimin yapacağı saldırılardan sorumlu değiliz’ gibi açıklamaları kabul edilebilir bulmuyoruz. Garantör ülkeler olarak gerilimin azaltılmasında mutabık kalınmakla birlikte Soçi Mutabakatı’nın tüm şartlarının yerine getirilebilmesi için her türlü gayreti göstermeliyiz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler