Connect with us

Güncel

Hükümet Sözcüsü: OHAL uzatılıyor

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL’in uzatılacağını söyledi

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL’in uzatılacağını söyledi.

Devlet Bahçeli’nin Tayyip Erdoğan’a destek açıklamalarını da değerlendiren Bozdağ “Türk siyasetinde duruşu olan bir lider. İkili oynamıyor. MHP’ye saygı duyuyoruz.” dedi.

Yunanistan’a firar eden 8 askerden biri olan Süleyman Özkaynakçı’nın iltica talebine değin yürütmenin durdurulmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Bozdağ, “Kararı memnuniyetle karşılıyor ve firari askerlerin Türkiye’ye iadesini bekliyoruz” dedi.

Bozdağ, iki yıllık üniversiteden mezun olanlar için kısa dönem askerlik çalışması olmadığını söyledi.

Hakan Atilla davası FETÖ organizasyonu

Hakan Atilla davasına ilişkin konuşan Bozdağ, siyasi bir dava olduğunu ve hukuki bir dayanağı olmadığını belirterek, “Savcısı FETÖ’cülerin cesaretlendirdiği biri olduğu gibi yargılamayı yapan hakim FETÖ’cülerin organizasyonunda getirilen bir hakim. FETÖ’cü firari komiser yardımcısı hem 17 Aralık’ın soruşturmasını yürüten polisteki ekip amiri hem de ABD’deki yargılamanın kilit yalancı tanığı.” dedi.

Bahçeli’nin formülü görüşülecek

16 Nisan referandumunun ardından değişiklik için uyum yasalarının çalışmalarının devam ettiğini belirten Bozdağ, “2018 uyum yasalarının konuşulduğu bir yıl olacak. Siyasi partiler ve seçim yasası önemli. Bu yasalar içerisinde seçim ittifakı da olacaktır. Sayın Bahçeli’nin önerdiği formülde görüşülecek, başka kanunlarda görüşülecek” diye konuştu.

Bozdağ, iradesi dışında ByLock’u kullamış gibi gösterilenlerin, yeni kanun hükmünde kararname ile görevlerine iade edileceklerini söyledi.

İran halkı yaşananlara ‘dur’ dedi

İran’da yaşananlara da değinen Bozdağ, İran halkının yaşananlara ‘dur’ dediğini belirterek, “Dış müdahalelerle şiddet kullanarak zorla anayasanın çizdiği usül dışında başka bir yöntemle ülkelerde iktidar değişimine karşı olduğumuzu hep ifade ettik. Hem Gezi hadiseleri hem 17-25 Aralık süreci hem Kobani hadiseleri hem hendek terörü en son yaşadığımız darbe teşebbüsü halk anayasasına sahip çıkmıştır. Türkiye’de böyle hesap yapanlar var mı bilmem. Türkiye’de böyle bir şeyin başarılı olma şansı dün olmadığı gibi bugün de yoktur yarın da yoktur. Türkiye bu noktada tecrübelidir.” dedi.

Günün Haberleri

More in Güncel