Connect with us

Güncel

Hrant Dink Vakfı’na ve Rakel Dink’e tehdit: Bir gece ansızın gelebiliriz

Hrant Dink Vakfı, yaptığı yazılı açıklamayla vakfa ve Rakel Dink’e yönelik ölüm tehditleri aldıklarını duyurarak, konuyla ilgili açıklama yayınladı

Hrant Dink Vakfı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yazılı açıklamayla kendilerine yönelik ölüm tehditleri aldıklarını duyurdu. Söz konusu tehditlerin e-mail yoluyla geldiği açıklanırken, konu ile ilgili durumu Valilik ve polise bildirdiklerini açıkladı.

Açıklamada Hrant Dink’in de katledilmesinden önce bu tehditleri aldığı vurgulandı. Yapılan tehditlerin yine aynı nefret ve ırkçı dille yazıldığı da belirtilerek, şunlar ifade edildi:

Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de resmi kurumların bilgisi dahilinde, herkesin gözü önünde öldürülmesinden önce de duymaya aşina olduğumuz ve bugünlerde marifet sayılarak kimi çevrelerce sıkça tekrarlanan ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sloganını da içeren tehdit Hrant Dink Vakfı’nı ‘Kardeş masalları’ anlatmakla itham ediyor, ülkeyi terk etmemizi talep ediyor, Rakel Dink ve avukatlarımızı ölümle tehdit ediyor.”

Açıklamada son dönemdeki ırkçı, ayrımcı ve nefret dilinin bu yaklaşımları cesaretlendirdiği de söylendi. Buna karşın ayrımcılıkla mücadeleye devam edileceğinin vurgulandığı açıklama şöyle sonlandırıldı:

“Hrant Dink Vakfı olarak; Tüm farklılıkların birarada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğimizi saygıyla duyuruyoruz”

Günün Haberleri

More in Güncel