Takip Et

Dünya

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) koronavirüs nedeniyle polise saldırmama kararı aldı

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) tüm dünyanın gündemi olan koronavirüs nedeniyle bu süreçte polise yönelik saldırıda bulunmayacaklarını ancak kendilerini savunacaklarını söyledi

HKP (Maoist) koronavirüs nedeniyle polise herhangi bir saldırı düzenlemeyeceklerini açıkladı. Malkanagiri-Koraput Visakha Sınır Bölge Komitesi Sekreteri Kailasam Oy, koronavirüse karşı halkı motive etmek için halka yönelik 5 Nisan tarihli bir mektup yayımladı ve ses kaydı gönderdi. Mektupta, bu süreçte polise yönelik herhangi bir saldırı düzenlenmeyeceği, ancak karşı taraftan bir saldırı geldiği durumda kendilerine savunmak üzere karşılık verecekleri ifade edildi. Mektupta, koronovirüse karşı hükümetin yeterli tedbirler almayarak yoksul halkın durumunu daha da kötüleştirdiğine vurgu yapıldı.

Özgür Gelecek’te yer alan haberde, Hindistanlı Maoistler ayrıca bölgedeki ağaçlara ve duvarlara afişler asarak, halkı koronavirüse karşı ne yapmaları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. Bölgede geniş bir şekilde yapılan afişleme çalışmasında, halka, maske takmaları, tokalaşmayı bırakmaları, ellerini yıkamaları, fiziksel mesafeyi korumaları, düğün ve benzeri seremonileri iptal etmeleri vb. istendi.

Kaynak: http://avaninews.com/

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler