Connect with us

Güncel

Heyva Sor a Kurdistane, Efrin için dayanışma kampanyası başlattı

Heyva Sor a Kurdistanê, Efrîn halkı ile dayanışma kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında elde edilecek dayanışma ile Efrîn’dekî hastanelere ilaç, sağlık malzemeleri ve tıbbi cihaz alınacak

Heyva Sor a Kurdistanê, 37 gündür Türkiye ve bağlı grupların saldırısı altında olan Efrîn halkı ile dayanışma kampanyası başlattı. Heyva Sor tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ve emrindeki çeteler hiçbir ahlak ve savaş hukuku kurallarını tanımadan Efrîn’de içinde çocuk, yaşlı ve kadınların da bulunduğu sivilleri hedef alıp katletmektedir. Sivil yerleşim yerlerini bombalayarak halkın can ve mal güvenliğini yok etmektedir.  Ev, okul, cami, mülteci kampı vb sivillere ait yapıları bombalayıp yıkmaktadır. En son, içinde yaralıların da bulunduğu Heyva Sor’a ait ambulansı hedef alarak savaş hukukunun tüm kurallarını çiğnemişlerdir.
 Buna göre; ulusal yardım kurumumuz Heyva Sor a Kurdistanê, Efrîn halkı için maddi yardım kampanyası başlatmıştır. Bu kampanyada toplanacak maddi yardım Efrîn’dekî hastanelere ilaç, sağlık malzemeleri ve tıbbi cihaz alımı için kullanılacaktır.
Yardım kampanyamızın tüm hazırlıkları tamamlanmış olup, Avrupa ve İskandinavya’daki tüm ülkeler ile Japonya, Avusturalya, Amerika ve Kanada’daki Kürt yardım kurumlarıyla birlikte maddi yardım toplanması şeklinde yürütülecektir.
 Tüm Kürdistanlılara ve dostlarına çağrımız; Kobanê, Şengal ve Bakurê Kurdistan’da türk devletinin viran ettiği kürt yerleşim alanlarındaki halkımız için yürüttüğümüz yardım kampanyalarına katılmayı nasıl büyük bir sorumluluk ve ahlaki bir görev olarak gördüyseniz, Efrin’deki halkımıza da aynı sorumluluk ve ahlaki bilinçle sahip çıkın ve tüm imkanlarınızla yardım elinizi uzatın.”
Kampanyaya ilişkin detaylı bilgilere http://www.heyvasor.com/tr/ji-bo-efrine-besdari-kampanyaya-mezin-a-neteweyi-bibin/adresinden ulaşılabilir.

Günün Haberleri

More in Güncel