Takip Et

Güncel

Heykelin “müstehcen” durumuna müdahale, şort giydirilmeli!

Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata,  Malatya’da  bulunan Atatürk Heykelinin yanında yer alan, çıplak genç figürüne şort giydirilmesi gerektiğini belirterek girişimlerde bulunacaklarını açıkladı

Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata,  Malatya’da  bulunan Atatürk Heykelinin yanında yer alan, çıplak genç figürüne şort giydirilmesi gerektiğini belirterek girişimlerde bulunacaklarını açıkladı.

Günata, heykel traşlığın da bir sanat dalı olduğunu ifade ederek “Sarf edilen emek nedeniyle her sanatçı ve her sanat eseri övgüyü hak eder. Ancak ortaya konulan sanat eserlerinin toplumun sosyal ve ahlaki değerleriyle çelişmemesi de icap eder” dedi.

‘Şort giydirilmesi için girişimlerde bulunacağız’

Günata, birçok resmi törenin yapıldığı ve her gün binlerce vatandaşın gördüğü Orduevi önündeki Atatürk Anıtında Atatürk’ün heykelinin yanında çıplak bir genç figürünün de yer aldığını belirterek “Malatya halkı tarafından yıllardır bu durum yadırganmaktadır. Bu durum asla Atatürk gençliğine yakışmamaktadır. Bu genç figüre en azından bir şort giydirilmesi için Malatya Türk Ocakları olarak ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu bağlamda gerek sivil toplum örgütlerinin gerekse Malatya kamuoyunun desteklerini beklediğimizi halkımıza saygı ile duyuruyorum” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler