Takip Et

Güncel

HDP’nin Diyarbakır adayları açıklandı

HDP aralarında Diyarbakır’ın da olduğu yeni bölge adaylarını duyurdu

HDP geçtiğimiz günlerde bölge adaylarının bir bölümünü açıklamıştı. HDP bugün de 20 il ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını duyurdu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

İşte adaylar: 

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı  

Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu 

Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik

Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  

Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane

Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  

Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş

Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören   

Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  

Hani: Cemal Satı

Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir 

Bağlar: Zübeyda Zümrüt – Zeyat Ceylan 

Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek 

Lice: Salime Zingil – Tarık Mercan 

Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu 

Bismil: Gülşen Özer – Orhan Ayaz 

Eğil: Gülistan Ensarioğlu – Mustafa Akkul 

Van

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı

Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki 

Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan  

Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala 

Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez  

Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut 

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtha 

Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç 

Çaldıran: Leyla Adsak – Faruk Demir 

Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ – Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Mardin

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk – Figen Altındağ 

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut 

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran 

Artuklu: Nurettin Turgay / 

Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci 

Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 

Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

Kars

Kars Merkez: Ayhan Bilgen –  Şevin Alaca

Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı 

Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan 

Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen 

Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras 

Muş

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık 

Bulanık: Eylem Suruca – Adnan Topçu

Malazgirt: Gülay Çelik – Erdal Çakar

Varto: Ülkü Baytaş  – Gıyasettin Aydemir

Batman

Batman Merkez: Songül Korkmaz – Sabri Özdemir

Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut 

Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 

Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk 

İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 

Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  

Bitlis

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan – Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak – Habip Yeşiltepe 

Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin

Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü  

Ahlat: Leyla Aslanargın

Hakkari

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  

Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık 

Yüksekova: Remziye Yaşar – İrfan Sarı 

Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat 

Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer 

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan – Emin Bulgan 

Ağrı

Doğubayazıt: Yıldız Acar – Cesim Çakçı 

Diyadin: Hazal Aras – İhsan Yenigün  

Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 

Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 

Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 

Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 

Malatya

Arguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız

Ardahan

Göle: Nizamettin Öztürk

Şırnak

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal 
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  
Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin Kılıç
Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır 
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 
Cizre: Mehmet Ziriğ – Berivan Kutlu 
Silopi: Adalet Fidan – Sülayman Şavluk 
İdil: Songül Erdem – Niyazi Çevrim 
Fındık Beldesi:  Ahmet İmre – Sevim İmre 
Uludere: Selahattin Ürün – Feride Yaman 

Bingöl
Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün 
Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker
Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl 

Iğdır

Iğdır Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  
Halfeli (Belde): Hasan Sefa

Erzurum

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat 
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin 
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun  

Urfa
Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  

Adıyaman 
Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  

Siirt
Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek 
Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 
Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Özden Yılmaz – Hekim Duva 
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 

Elazığ 
Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

Erzincan
Çağlayan: Özlem Demir – Veli Pınar Çağlayan 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler