Takip Et

Güncel

HDP’nin basın açıklamasına polis saldırısı: HDP’li vekiller yaralandı

HDP’nin tecridi ve YSK’nin KHK kararına karşı yapmak istediği kitlesel basın açıklamasına dönük polis saldırısında, HDP Milletvekili Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları yaralandı

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre: Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü’nün, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ile Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’nun KHK’li eşbaşkanlara mazbata verilmemesine ilişkin Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı’nda yapacağı açıklamaya polis izin vermedi. Sabah saatlerinden itibaren parkı zırhlı araçlarla abluka altına alan polis, halkın girişini engelledi. 

HDP’li vekiller yaralandı

Polis müdürünün talimatıyla TOMA aracı, HDP’li vekillerin içinde bulunduğu grubu hedef aldı. TOMA’nın saldırısı sonucunda HDP’li vekil Remziye Tosun, sert bir şekilde yere düştü. HDP’li vekiller ve halk, Tosun’a müdahalede ettiği sırada TOMA’nın saldırısı devam etti. Bu sırada HDP’li vekil Musa Farisoğulları da darp edildi. Farisoğulları da gözünden yaralandı. Çağrılan ambulansı bekleyen HDP’li vekiller çevik kuvvet polisleri tarafından coplu saldırıya uğradı. Ambulansın gelmesiyle sağlık ekiplerinin Tosun’a müdahalesi sırasında TOMA’dan tekrardan tazyikli su sıkıldı. HDP’li Tosun, ambulans ile bir özel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tosun’un bilinci açık olduğu belirtildi. HDP’li Farisoğulları da aynı hastanede tedavi altına alındı belirtildi.  

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler