Takip Et

Güncel

HDP’li Öncel: Urfa’da günde en az 2 çocuk istismara uğruyor

HDP Urfa İl Eşbaşkanı Adile Öncel, Urfa’da her gün en az 2 çocuğun istismar şikayetiyle ÇİM’e getirildiğini ifade ederek, “Cezasızlığı meşrulaştırmaya çalışan tecavüz düzenine asla geçit vermeyeceğiz”

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre: Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde yaşanan çocuk istismarına ilişkin il binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, il ve ilçe yöneticileri, Barış Anneleri Meclisi ve çok sayıda yurttaş katıldı. 

‘Takipçisi olacağız’ 

Çocuk istismarının nedeni olarak hükümetin cinsiyetçi politikalarını gösteren HDP İl Eşbaşkanı Adile Öncel, koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmadığını ifade etti. Urfa’da her gün en az 2 çocuğun istismar şikayeti ile Çocuk İzleme Merkezi’ne (ÇİM) getirildiğine dikkat çeken Öncel, “Urfa genelinde resmi veriler dışında kayıt dışı ve resmi kurumlara yansımayan vakalar var” dedi. 

HDP Urfa Kadın Meclisi olarak, iktidarın hiçbir baskısına boyun eğmeyeceklerini dile getiren Öncel, “Kanarya’daki istismar olayının takipçi olacağımızı, gizlilik kararı koyarak cezasızlığı meşrulaştırmaya çalışan tecavüz düzenine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha duyuruyoruz” ifadelerini kullandı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler