Takip Et

Güncel

HDP’li Günay,Nusaybin Devlet Hastanesi’ne doktor görevlendirmesi yapılmamasını meclise taşıdı

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde son 5 yıldır doktor görevlendirmesi yapılmamasını Sağlık Bakanına sordu

Halkların Demokratik Partisi Mardin Milletvekili Ebru Günay, Nusaybin Devlet Hastanesi’ne 5 yıldır doktor görevlendirmesi yapılmamasını meclis gündemine taşıdı.

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde son 5 yıldır doktor görevlendirmesi yapılmamasını Sağlık Bakanına sordu.

“Mardin’in Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi’nde son beş yıldır göğüs hastalıkları uzmanı bulunmamaktadır. Göğüs hastalıkları polikliniği için Bakanlıkça zaman zaman kadro açılmış ancak hastaneye doktor gönderilmemektedir. Görevlendirmesi yapılan bazı göğüs hastalıkları uzmanlarının ise eş durumu ile hastaneden ayrıldıkları bilinmektedir.  ” denilen önergede, Fahrettin Koca’nın cevaplaması için şu sorular soruldu:

Nusaybin Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları polikliniğinde son beş yıldır uzman doktor bulunmaması bilginiz dahilinde midir?

Nusaybin Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları polikliniğine hangi gerekçe ile uzman doktor atamaları yapılmamaktadır?

Nusaybin Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları polikliniğinde uzan doktor bulunmaması vatandaşın sağlık hakkının ihlali değil midir? Bu mağduriyetlerin giderilmesi için ne gibi projeleriniz vardır?

KHK’ler ile Mardin’de görev yapan ve Mardinli olan, dolayısıyla vatandaşın dilinden anlayan, vatandaşa cevap olabilen birçok doktor görevlerinden ihraç edilmişlerdir. KHK’ler sonrası Mardin’e görevlendirilen doktorların, aile bütünlüğünün korunması  gereği eş durumu ile memleketlerine gitmeleri normal karşılanmaktadır. KHK’ler ile ihraç edilen doktorların durumlarını yeniden incelemeyi düşünüyor musunuz?

Nusaybin Devlet Hastanesi’nde mevcut poliklinikler hangileridir ve kaç adettir? Bu polikliniklerde çalışan uzman doktor sayısı kaçtır?

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler