Takip Et

Güncel

HDP’li 4 eş başkan gözaltına alındı

HDP’li Savur Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez gözaltına alındı

HDP’li Savur Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez gözaltına alındı. Eş başkanları gözaltına alınan her 3 belediye binası ablukaya alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Mardin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediyesi Eş Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediyesi Eş Başkanı Mülkiye Esmez evlerine gelen baskınla gözaltına alındı. Haklarında başlatılan soruşturmalar gerekçe gösterilerek gözaltına alınan eş başkanlar, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eş başkanların gözaltına alınmasının ardından belediye binaları polisler tarafından abluka altına alındı.

4 belediye çalışanı gözaltına alındı

Eş başkanların yanı sıra Derik Belediyesi çalışanları Müslime Özbahçeci, Hediye Güneş, Burhan Temel ve Feyzullah Erol’un da gözaltına alındıkları öğrenildi. Kentteki gözaltı sayısının artabileceği aktarıldı.

Suruç Belediye Eş Başkanı’na da gözaltı

Mardin’in yanı sıra Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik’in de gözaltına alındığı öğrenildi. Çevik, IŞİD’in bombalı saldırı düzenlediği Ankara Gar Katliamında yaralanmış kızını ve eşinin kız kardeşini bu katliamda kaybetmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler