Takip Et

Güncel

HDP’den Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne ziyaret kararı

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli öncülüğünde bir heyet Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne ziyaret gerçekleştiricek. Heyetin 7 Eylül tarihinde gitmesi bekleniyor

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin öncülüğünde bir heyet Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde bölge başkanlığı ve hükümet yetkilileri ile görüşmek üzere Güney Kürdistan’a ziyaret gerçekleştirecek.

7-11 Eylül tarihinde planan ziyarette ve görüşmelerde Kürtler arası ilişkiler ve Ulusal Birlik Konferansı’nın görüşüleceği belirtildi.

Sezai Temelli öncülüğünde gerçekleşecek ziyaret içerisinde yer alan heyet içerisinde, “Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü ve Batman Milletvekili Feleknas Uca, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer bulunacak.

HDP heyeti, tarafından Erbil ve Süleymaniye merkezli gerçekleştirilecek olan ziyaret kapsamında ilk olarak Mesut Barzani ile bir görüşme yapacağı belirtiliyor.

Heyet aynı zamanda bölgede bulunan siyasi parti temsilcileri ve STK’ler ile çeşitli düzeylerde görüşmeler yapacak.
HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada ziyarette yeni seçilen bölge başkanı, başbakan ve hükümet yetkililerinin de seçilmelerinden dolayı tebrik edileceği ve görüşmelerde bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınacağı vurgulandı. HDP’li heyetin yaptığı ziyarette Kürtler arası ilişkiler, Ulusal Birlik Konferansı gibi temel konular ele alınıp değerlendirileceği de belirtildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler