Takip Et

Güncel

HDP ve CHP’den 15 milletvekili hakkında fezleke

HDP’li 12 milletvekili hakkında “Örgüt propagandası yapma” iddiasıyla, 3 CHP’li milletvekili için ise “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla fezleke hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 12 HDP’li milletvekili hakkında “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla ve 3 CHP’li milletvekili hakkında ise cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla fezleke hazırlandı.

HDP’lilere yönelik hazırlanan fezlekeler şu isimler hakkında: Ayhan Bilgen, Ayşe Acar Başaran, Alican Önlü, Berdan Öztürk, Bedia Özgökçe Ertan, Feleknas Uca, Filiz Keresteci, Kemal Bülbül, Meral Danış Beştaş, İmam Taşçıer, Nimetullah Erdoğmuş ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan. AA’nın haberine göre fezlekelerin, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Efrin’e dönük işgale karşı yapılan açıklamalar ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ndeki konuşmalardan dolayı hazırlandığı belirtildi.

Öte yandan CHP milletvekilleri Çetin Osman Budak, Erdin Bircan ve Aykut Erdoğdu hakkında ise “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla fezleke düzenlendi. Anayasa’nın 83. maddesine istinaden milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebinde bulunulan fezlekeler, TBMM Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler