Takip Et

Makale

HDP Milletvekillerinden oluşan bir heyet yarın Dersim’e gidiyor

Dersim’de ormanlık alanların bombalanması sonucu yeniden başlayan yangının söndürülmesi için çağrılar yapılırken, HDP milletvekillerinden oluşan  bir heyetle Dersim’e gidiyor

Dersim’de geçtiğimiz haftalarda bombardıman sonucu çıkan yangın 18. gününde halkın çabasıyla söndürülmüştü. Bu yangından kısa bir süre sonra Dersim merkez kırsalına düzenlenen hava operasyonu sırasında Avgasor Vadisi, Bali Mezrası, Müşkirek Köyü, Kartan mıntıkası, Sincik Dağı, Xoşiruk Dağı, Dikenli Mahmut Köyü ve Garipuşağı bölgesinde ormanlar tekrardan  yanmaya başladı. Yangını söndürmeye giden halk askerler tarafından “güvenlik” gerekçesiyle engellenmektedir.

HDP milletvekilleri heyet olarak yarın Dersim’ gidiyor

Yangınlara müdahale etmek için yarın Dersim’e gidecek olan HDP heyetinde şu milletvekilleri yer almaktadır. HDP-SMF ittifak milletvekili Dilşat Canbaz Kaya, HDP eş genel başkan yardımcıları Alican Önlü, Murat Çepni, Meclis grup başkanvekili Ayhan Bilgen, İdare amiri Mahmut Toğrul ile milletvekilleri Erkan Baş, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Erdal Aydemir, Mehmet Tiryaki ve Kemal Bülbül bulunmaktadır.

HDP heyeti yarın saat 10.00’de Dersim’de bulunan kurumları ve esanafı ziyaret ettikten sonra saat 12.00’de yangınların olduğu alanlara gidilerek incelemelerde bulunulacak. Heyet akşam saat 19.00’da ise Seyit Rıza Meydanı’ında basın açıklaması yapacak.

 

 

 

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler