Connect with us

Güncel

HDP Kongresi 11 Şubat’ta

Halkların Demokratik Partisi’nin Olağan Büyük Kongresi’nin 11 Şubat’ta Ankara düzenleneceği bildirildi

HDP 3. Olağan Büyük Kongresi’nin 11 Şubat’ta yapılacağı bildirildi.

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek kongre için 25 bin kişinin katılması bekleniyor. MA’dan Hayri Demir’in haberine göre kongreye yurt içi ve yurt dışından yüzlerce önemli isim de davet edilecek.

AKP ve MHP’ye ise kongreye katılmaları yönünde herhangi bir davet gönderilmediği öğrenildi.

‘Seferberlik süreci başlatılacak’

25 bin kişinin katılımının hedeflendiği kongre aynı zamanda bir “gövde gösterisi” olarak planlanıyor. Habere göre kongre için yüksek bir katılımın hedeflenerek, iki yılı aşkın zamandır süren baskılara rağmen “ayaktayız” mesajı verilecek. Alınan bilgilere göre, kongrenin gerçekleşmesiyle birlikte OHAL sürecinin sonlandırılması ve demokratik koşullara dönülmesi amacıyla bir seferberlik süreci de başlatılacak.

Kongre öncesinde ise 26 Aralık’ta tüm il eş başkanlarının katılımıyla Ankara’da bir toplantı düzenlenecek ve kongre süreci yerel yöneticilerle ele alınacak. Ardından da 3-4 Ocak 2018 tarihinde Meclis grubu iki günlük kapalı toplantı alacak. Yine büyük kongre öncesi 3-4 Şubat tarihlerinde yerellerde düzenlenecek 15 konferansın ardından Ankara’da iki gün sürecek olan merkezi konferans düzenlenecek. Bu konferanslardan çıkacak sonuçlar da kongreye taşınacak.

 

Günün Haberleri

More in Güncel