Takip Et

Güncel

HDP, Batı illerinde aday gösterecek

HDP dün gerçekleştirilen MYK toplantısı sonucunda güçlü olunan batı illerinde kendi adayları ile seçimlere girme kararı aldı

HDP dün gerçekleştirilen MYK toplantısı sonucunda güçlü olunan batı illerinde kendi adayları ile seçimlere girme kararı aldı. Bu iller ve gösterilecek adaylar ise, 27 Ocak günü netleşecek.

31 Mart yerel seçimlerine ilişkin uzun süredir aday belirleme çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP), Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı gerçekleştirildi. Genel Merkez binasında yapılan MYK toplantısı 9 saat sürdü.

Toplantı sonucunda bölge illerine dair daha önce açıklanan 41 belediye eşbaşkan adayları dışındaki diğer tüm merkezlerin eşbaşkan adayları belirlendi. Belirlenen bu adaylara ilişkin son karar 18 Ocak Cuma gününe kadar verilip, parti binasında düzenlenecek bir basın toplantısı ile duyurulacak. Bu açıklama sonrasında 24 Ocak Perşembe günü Diyarbakır’da aday tanıtım toplantısı düzenlenecek.

MYK’de konuşulan bir diğer önemli konu ise, HDP’nin batı illerinde göstereceği adaylar oldu. Edinilen bilgilere göre, demokrasi güçleri ile birlikte kazanma ihtimalinin yüksek olduğu Türkiye’nin batısındaki kimi merkezlerde HDP kendi adayları ile seçime girme kararı aldı.

Bu karar doğrultusunda 27 Ocak Pazar günü Ankara’da yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında aday gösterilecek merkezler ve adayların isimleri netleştirilecek.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler