Takip Et

Güncel

HDP Adana’da Gençlik Meclisi kuruluşunu ilan etti

Kuruluşunu ilan eden HDP Adana Gençlik Meclisi, gençlere dönük fuhuş, asimilasyon ve ajanlaştırma politikalarına örgütlü mücadele ile cevap vereceklerini belirtti

Kuruluşunu ilan eden HDP Adana Gençlik Meclisi, gençlere dönük fuhuş, asimilasyon ve ajanlaştırma politikalarına örgütlü mücadele ile cevap vereceklerini belirtti.

Adana’da HDP’li gençler, yaptıkları basın açıklamasıyla kurdukları Gençlik Meclisi’ni ilan etti. Partinin İl Örgütü binasında yapılan açıklamaya çok sayıda partili genç katıldı.

Gençlik Meclisi üyesi Mihriban Kılıç tarafından yapılan açıklamada, tüm baskı ve saldırı politikalarına Gençlik Meclisi’nin ilanı ile örgütlü mücadeleyle cevap verileceği ifade edildi.

“Gençliğin örgütlülüğünden ve mücadelesinden korkan siyasi iktidar, biz gençler üzerinden fuhuş, asimilasyon ve ajanlaştırma politikalarını yürütmeye çalışıyor” diyen Kılıç, dün olduğu gibi bugün de iktidarın politikalarına karşı örgütlenip, mücadele edeceklerini kaydetti.

Örgütlenerek mücadele edeceğiz

Kılıç, Paris’te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçi Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’i de anıp, mücadelelerini yaşatacaklarını sözlerine ekledi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin, devletin çözüm yerine savaş tercihinin açık göstergesi olarak karşılarında durduğunu belirten Kılıç, “Kalıcı bir barış ortamının kurulması için başta Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki mutlak tecridin kaldırılması ve tüm siyasi tutsakların özgür kılınması lazım” dedi.

Sorumluluk hissediyoruz

Tecride karşı 63 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in direniş çağrısıyla 5 Ocak’ta tüm cezaevlerinde tutukluların süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girdiğini hatırlatan Kılıç, “Zindanlarda bedenini ölüme yatıran arkadaşlarımızın direnişini selamlıyoruz. Türkiye’yi savaş ve kaosa süren AKP-MHP faşizmine karşı HDP Adana Gençlik Meclisi; insandan, emekten ve doğadan yana siyaseti geliştirme noktasında önemli bir sorumluluk hissetmektedir. Burada demokratik anayasa zemininde vücut bulan HDP Adana Gençlik Meclisi’nin ilanı gerçekleştiriyoruz. Türkiye halklarına barış ve kardeşlik adına verdiğimiz sözü yineliyoruz. Genç başladık, genç başaracağız” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler