Connect with us

Kadın

HDP 8 Mart programını açıkladı: Ya özgürlük ya özgürlük

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü programını açıkladı. Kutlamaların “Bu böyle gitmez, ya özgürlük ya özgürlük şiarıyla kutlanacağı belirtildi

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca direniş ruhunu alanlara taşıyacaklarını söyleyerek ,8 Mart Dünya Kadınlar günü programını açıkladı.  “Bu böyle gitmez, ya özgürlük ya özgürlük” sloganıyla kutlanılacağı belirtilen açıklama da 8 Mart kutlamalarının 1 Mart tarihinde başlanacağı belirtildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, kongre sonrasındaki ilk toplantıyla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programının startının da verildiğini duyurdu.   
Toplantıda konuşan Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca, dün gerçekleştirdikleri toplantıda önümüzdeki iki yıllık sürecin masaya yatırıldığını ve 8 Mart planlamasının toplantının genel gündemi olduğu bilgisini verdi. Konca, 8 Mart’ın Türkiye’de her yıl yasak ve engellerle geçtiğini ifade ederek, “Türkiye’de yaşanan tablo çok ağır bir tablodur. Ancak kadınlar bir kez daha 8 Mart’la birlikte alanlara çıkarak, bu gidişata dur diyecektir. Kongremizde açığa çıkan demokratik direniş ruhuyla bir haftalık etkinliklerle bu ruhu alanlara taşıyacağız” dedi.
“Bugün Türkiye bir savaşa sürüklenmekte ve ‘Savaşa hayır’ diyenlerin dahi gözaltına alındığı, her türlü sömürünün meşrulaştırıldığı bir süreci yaşıyoruz” diyen Konca, önümüzdeki 8 Mart’ın da “Bu böyle gitmez ya özgürlük ya özgürlük” sloganıyla kutlanacağını söyledi.

Günün Haberleri

More in Kadın