Connect with us

Güncel

HBDH’den açıklama: “Bir işbirlikçi cezalandırıldı”

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Murat Can adlı bir işbirlikçinin cezalandırıldığını duyurdu

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Murat Can adlı bir işbirlikçinin cezalandırıldığını duyurdu. Cezalandırma sebebini kadınlara yönelik taciz ve işbirlikçilik olarak açıkladı.

HBDH İmran Fırtına İntikam Milisleri tarafından yapılan açıklamada eylemin; Mahir Mete Kul’u Meriç Nehri’ne taşıyan, Mustafa Koçak’ın direnişle parçaladığı tutsaklık dayatmaları vurgulanarak onlarca devrimcinin ölümsüzleşmesine, binlerce devrimci-Kürt tutsak edilmesine dayanak olan işbirlikçi ve itirafçı beyanlarına karşı yapıldığı vurgulandı.

HBDH sitesinde yer alan habere göre, cezalandırılan Murat Can Emir’in aynı zamanda kadınlara yönelik taciz ve benzeri suçlarının da olduğu belirtildi.

HBDH tarafından yapılan açıklamanın tam hali şöyle:

“27.07.2020 günü gece 23:00 sularında İstanbul İkitelli’de ikamet ettiği evinin önünde itirafçı-işbirlikçi Murat Can Emir kurşunlanarak cezalandırılmıştır.

HBDH İmran Fırtına İntikam Milislerimiz tarafından uzunca bir süredir gözlem altına alınan bu düşkün unsur, cezalandırma eylemimiz sonrası yaralı olarak hayatta kalmıştır.

Murat Can Emir bir dönem devrimci saflarda, devrimci savaş alanlarında yer almış, daha sonra faşist devlete teslim olarak ihanetçiliğin onursuzluk gömleğini giyinmiştir. HBDH bileşeni tüm devrimci örgütlerimiz hakkında edindiği bilgileri, HBDH’ın bazı savaşçılarını devlete vermiş ve faşizmin devrimcilere karşı operasyonlarında faşizme “hizmet” etmeyi, yardımcı olmayı taahhüt etmiş bir şahsiyettir. Bu unsurun işbirlikçiliğini gizleyerek etrafına kendini muhalif- solcu bir karakter olarak gösterdiği, ayrıca bir tacizci olarak ta çeşitli zamanlarda kadınlara yönelik cinsel saldırı suçları işlediği tespit edilmiştir.

Murat Can Emir ve aynı suçu işleyen birçok itirafçı-ihanetçinin verdiği beyanlardan dolayı onlarca devrimci tutuklanmakta, işkence görmekte ve faşizm tarafından katledilmektedir. Mahir Mete Kul’u Meriç Nehrine taşıyan, İbrahim Koçak’ın direnişle parçaladığı tutsaklık dayatmaları, devrimci savaş alanlarında birçok noktaya yönelik saldırıların kaynağı, onlarca yoldaşımızın şehit düşmesine ve binlerce devrimci- Kürt siyasetçinin tutsak edilmesine dayanak olan bu işbirlikçi-itirafçıların beyanlarıdır.

Bunlar kendi yaşamlarını (onursuzca dahi) sürdürme adına faşizmin postallarına secde etmekte, diz çökmektedir. O secde ettikleri polis şefleri, Berkin’in katilleridir. O secde ettikleri, “hizmet” etmek için aman diledikleri, bedenlerimizi panzerlerle sürükleyen, mezar taşlarımızı parçalayan, cenazelerimize saldıran faşizmin polisleridir. O secde ettikleri devrimcilere işkence eden, karakolda insanlara tecavüz eden, “adalet” arayışçılarını sokak ortasında saçından sürükleyen, cumartesi annelerini sokakta coplayan, Taybet ananın cansız bedenini yedi gün sokakta bekleten faşist polislerdir.

Murat Can Emir ne ilk ne de son itirafçıdır. Birçoğunun dosyası birleşik güçlerimizin elinde, kendileri gözetim altındadır. Hepinizi bir kez daha uyarıyoruz. Birleşik güçlerimizin gerçekleştirdiği yüzlerce eylem göstermiştir ki, saray rejimi kendini dahi koruyamamakta ve faşizmin çöküşü yaklaşmaktadır. Biat ettiğiniz iktidarın nazarında, sizlerin bir kuruşluk dahi değeriniz yoktur. Halka ve devrimcilere yönelik işlediğiniz suçlarınızı itiraf edin ve devrimcilerin, HBDH’ın adaletine teslim olun. Aksi halde bu suçlarınızı cezalandırmaya devam edeceğiz.

Türkiye ve Kürdistan halklarına da açık çağrımız şudur. Bu onursuz düşkün itirafçı- işbirlikçileri tecrit-teşhir edin, onların ne soframızda, ne sokağımızda, ne selamımızda yeri yoktur. Bunları olağan görmek, faşizmin katliamlarını olağan görmektir. Bunlara sessiz kalmak, işkenceye, tecavüze, infazlara sessiz kalmaktır. Tüm devrimci gençliği bu işbirlikçi-itirafçı çeteye karşı eyleme geçmeye çağırıyoruz.”

Günün Haberleri

More in Güncel