Takip Et

Güncel

HBDH: Mücadelemizin güler yüzlü komutanı Atakan Mahir ölümsüzdür

HBDH Yürütme Komitesi yazılı bir açıklama yaparak Dersim’in Pülümür İlçesinde yaşamını yitiren HPG komutanlarından Atakan Mahir ve onun şahsında diğer yaşamını yitiren savaşçıları ve komutanları andı

11 Ağustos’ta Dersim’in Pülümür İlçesinde yaşamını yitiren HPG komutanlarından Atakan Mahir anısına Halkların Birleşik Devrim Hareketi(HBDH) yazılı bir açıklama yaptı. HBDH tarafından yapılan açıklamada ‘ Birleşik devrimci mücadelemizin bileşeni PKK’nin Merkez Komite Üyesi, aynı zamanda HPG Komuta Konseyi üyesi olan Dersim Saha Komutanı Atakan MAHİR (İbrahim ÇOBAN) ve yoldaşlarını faşist Türk devletinin kural tanımaz insanlık dışı saldırılarında ölümsüzlüğe uğurladık. Yitirdiğimiz değerli yoldaşlarımızı saygıyla anıyoruz.‘‘ ifadelerine yer verildi.

‘‘HBDH’nin örgütlenmesinde ve çalışmalarında önemli katkıları olmuştur‘‘

Çeyrek asırlık mücadele tarihiyle faaliyet yürüttüğü alanlarda halkların, yoldaşlarının ve siper yoldaşlarının haklı sevgisini kazanan Atakan yoldaş diyerek açıklamasına devam eden HBDH; ‘‘ HBDH oluştuğu andan itibaren faaliyet yürüttüğü alanlarda birleşik mücadelenin bir öznesi olarak büyük bir çaba içinde olmuş, Dersim Ortak Komutanlığının oluşumunda aktif yer almıştır. Atakan yoldaşımız HBDH Yürütme Komitesi ve Ortak Komutanlıkta da görev almış, HBDH’nin örgütsel ve eylemsel çalışmalarında önemli katkılar sunmuştur.‘‘ dedi.

‘‘Faşizme karşı Atakanlaşmalı ve rolümüze sahip çıkmalıyız‘‘

Bu kuşatmayı parçalayacak, faşizmi yenecek olan güç, halkların birleşik mücadelesidir vurgusunda bulunan HBDH açıklaması şu belirlemelerle sona erdi. ‘‘Birbirine düşmanlaştırılmaya çalışılan halkların birlikteliğini sağlamak ve faşizme karşı aynı saflarda hareket etmelerine öncülük yapmak Birleşik Devrim Hareketimizin görevi ve sorumluğudur. Birleşik Devrim Hareketimizi bekleyen görevler büyük, sorumlulukları ağırdır. Çünkü hedefi büyüktür.

Atakan yoldaş bu görevin bilincinde olarak en önde yürümüş, rolüne sahip çıkmış, misyonunu oynamaktan bir an bile tereddüt etmemiştir. Biz ardılları da halkları kuşatan faşizme karşı Atakanlaşmalı, rolümüze sahip çıkmalı ve misyonumuzu oynamalıyız. Halkların bizlerden, biz öncülerden beklediği budur. Birleşik devrim mücadelemizin bizlere yüklediği görev de budur.

Birleşik mücadelemizin örülmesinde ve geliştirilmesinde en önde yürüyenlerimiz olan Şahin, Mercan, Delal Amed, Alişer Dersim, Ulaş BAYRAKTAROĞLU, Ulaş ADALI, Nubar OZANYAN ve Atakan MAHİR yoldaşların ve diğer yoldaşlarımızın bizlere bıraktığı mücadele bayrağını en yükseklerde tutmak ve ideallerine sahip çıkmak siper yoldaşlığımızın gereği olarak bilincimizde ve yüreğimizdedir.

Yoldaşlarımıza sözümüz, tarih tanığımız olsun; Faşizmi yeneceğiz ve yitirdiklerimizin hesabını mutlaka soracağız.‘‘

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler