Connect with us

Güncel

HBDH Milisleri, Bodrum’daki lüks sürat botunun yakılmasını üstlendi

27 Temmuz 2019 günü Muğla’nın Bodrum ilçesinde denize açıldığı sırada alev alarak suya gömülen milyon dolarlık sürat botuna ilişkin HBDH Milisleri yazılı bir açıklama yayınlayarak eylemi üstlendi. HBDH 28 Temmuz günüde Ambarlı Limanı’nda lüks bir gemiye sabotaj eylemi düzenlediğini duyurmuştu.

HBDH 27 Temmuz’da Muğla’nın Bodrum ilçesin de milyon dolarlık sürat botunun alev alarak suya gömülmesine ilişkin yaptığı açıklamada eylemi üstlendi. “Savaş tüccarları, işçiye kölelik düzeni reva görenler, İşgalden, sömürgecilikten beslenenler, işbirlikçi-ajan faaliyeti yürütenler hiç biriniz için “güvenli bölge” kalmamıştır. Ne yatlarınız, ne hanlarınız, ne de saraylarınız “birleşik devrimin zaferinden” sizi kurtaramayacak.” ifadeleri ile son bulan açıklamanın tamamı şöyle;

27 Temmuz 2019 günü Muğla Bodrum ilçesinde denize açıldığı esnada alev alarak sulara gömülen milyon dolarlık sürat botu tarafımızca imha edilmiştir.

İşçiler, emekçiler, esaret dayatılan Kürt Halkı, Aleviler, kadınlar, gençler, kısacası bu toprakların büyük çoğunluğu, AKP-MHP faşizminin sömürüsü ve saldırganlığı altında yönetilirken, bu iktidar sayesinde zenginleşerek şatafatlı hayatlar süren, bir avuç zengin asalak sınıf, hedefimizdir.

Bu toprakların emekçileri her gün iş cinayetlerinde can veriyor, Kürt halkı dayatılan köleliği reddettiği için işkence ediliyor, evleri yağmalanıyor, linçe uğruyor. Taybet Ana ve 10 yaşında ki Cemile sömürgeciliğin utanç vesikasıdır. Her gün kadınlar erkek-devlet şiddetince katlediliyor. Çocuklarımız, iktidar beslemesi derneklerde istismara maruz kalıyor. Milyonlarca ezilenin, emekçinin payına bu düşerken, bunun yarattığı ekonomiden beslenen bir avuç azınlık milyon dolarlık yatlarla keyif yapıyor.

Bir kez daha duysunlar ve bilsinler ki, saltanatlarının sonu geldi. İktidar gücüne dayanarak tesis ettiğiniz “huzur” artık sizi terk etti.

Savaş tüccarları, işçiye kölelik düzeni reva görenler, İşgalden, sömürgecilikten beslenenler, işbirlikçi-ajan faaliyeti yürütenler hiç biriniz için “güvenli bölge” kalmamıştır. Ne yatlarınız, ne hanlarınız, ne de saraylarınız “birleşik devrimin zaferinden” sizi kurtaramayacak.”

Günün Haberleri

More in Güncel