Connect with us

Güncel

Hatay’da yakalanan El Kaide üyesinin ifadesi ortaya çıktı

Hatay’da yakalanan El Kaide üyesi Taner Küşioğlu, emniyette verdiği ifadede göre 2010 yılında eşini öldürdürdüğü için girdiği hapishaneden kaçıp El Kaide’ye katılmış.

Hatay emniyeti tarafından 6 Ağustos’ta yakalanıp tutuklanan 42 yaşındaki El Kaide üyesi Taner Küşioğlu’nun emniyette verdiği ifadesi ortaya çıktı. Küşioğlu, 2004 yılında evlendiği Esra Küşioğlu’nu 2010 yılında öldürdüğünü söyledi.

Eşini, 2010 yılında öldürdüğünü belirten Küşioğlu, şöyle devam etti:

“2010 yılında eşimin aldatması sonucu yaşadığımız tartışma esnasında kendimi kaybederek eşimi öldürdüm. Bundan dolayı İzmir’de cezaevine girdim. 2016 yılında Niğde Açık Cezaevine nakil oldum. Niğde’deki cezaevinden 2016 yılında İzmir’e izinli olarak giderken firar ettim. Otobüste tanıştığım bir Suriyeli vasıtasıyla Suriye’ye gitmek için bilgi aldım. Bana bir kaçakçının telefon numarasını verdi. Kaçakçı ile irtibata geçtim. Bana Hatay’ın Yayladağı ilçesine gelmemi söyledi. Ben de Yayladağı’na geldim. 150 lira karşılığında beni Suriye’ye geçirdi.”

”Sınır alanında nöbet tuttum”

Küşioğlu, Suriye’ye birlikte geçtiği 4 kişi arasındaki birinin, kendisine yardımcı olduğunu ve El Kaide’ye katıldığını belirtti.

Halep kırsalına gittiklerini ve orada 45 gün dini, ideolojik ve silahlı eğitim aldığını itiraf eden Küşioğlu, “2016 yılında çatışmaya giderken sağ bacağımdan yaralandım. Bir yıla yakın tedavim sürdü. O süreçte bakıma ihtiyacım olduğu için Suriyeli bir kadınla evlendim. Yaralandığım için çatışmalara katılamadım. Sınır alanında nöbet tuttum.” şeklinde ifade verdi.

Küşioğlu, 2017 yılında Suriyeli bir kadınla daha evlendiğini ve ondan da 2 çocuğunun olduğunu anlatarak, “Suriye’deki şartların zorlaşması ve 2 çocuğumun geleceğini düşündüğüm için Türkiye’ye kaçak yollarla girdim” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

More in Güncel