Takip Et

Güncel

Hastane çalışanı 33 yaşındaki kadın korona nedeniyle hayatını kaybetti

Acıbadem International Hastanesi’nde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı adlı kadın , yakalandığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitirdi.

İstanbul’da Acıbadem International Hastanesi’nde çalışan Dilek Tahtalı’nın (33), 10 Mart 2020 tarihinde koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalandığının tespit edildiği ve tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Hastanenin Tahtalı için 23 Mart tarihli muayene formunda koronavirüs tanısı konduğu bilgisinin yer aldığı belirtildi. Hastanenin Tahtalı için düzenlediği ölüm belgesinde ise “Bulaşıcı Hastalık (Doğal Ölüm)” ifadesi yer aldı.

Cumhuriyet’e konuşan CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal ise, yeğeni Tahtalı’nın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini doğruladı. Topal, Tahtalı’nın kronik bir rahatsızlığı olmadığını, sadece doğuştan romatizmal bir rahatsızlığı olduğunu belirtti. Yeğeninin çalıştığı hastanede hastaları karşılama görevinde bulunduğunu söyleyen Topal, “Grip olduğunu düşünerek hastaneye gitmiş. Önce Cerrahpaşa’ya gitmiş. Biz rapor aldıktan sonra koronavirüs bulaştığına emin olduk” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler