Takip Et

Güncel

Hasta yakını, ‘Ben bakan yeğeniyim’ diyerek doktora saldırdı

Düzce’de eşinin annesini hastaneye getiren bir kişi, “Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Bakan yeğeniyim” diyerek doktora saldırdı

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde eşinin annesini muayeneye götüren hasta yakını Emirhan A., randevuya geç gidince tartıştığı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Direnç Yılmaz’a “Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben Bakan yeğeniyim” diyerek saldırdı.
DHA’nın aktarımına göre; kolu çıkan doktor 6 hafta iş göremez raporu alırken, Bolu-Düzce Tabip Odası saldırıyı kınadı. Yaşanan olay, 21 Ocak günü Atatürk Devlet Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde meydana geldi. Eşinin annesinin muayene olması için internet aracılığı ile sıra alan Emirhan A., saat 11.40’daki randevusuna hastayı saat 13.30’da götürdü. Emirhan A., kapıda bulunan sekretere hastayı içeriye almasını söyledi. Ancak randevusuna geç kalan Emirhan A.’dan önce biri gebe ve biri de engelli hastanın içeri alınacağı, diğer hastanın daha sonra muayene odasına alınacağı söylendi.

Bunun üzerine “Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?” diyerek içeri girmeye çalışan Emirhan A.,’nın bu tavrından sonra hastanede beyaz kod alarmı verildi. Beyaz kod alarmı verildiğini duyan Emirhan A., “Beyaz Kod verirseniz verin. Ben Bakan yeğeniyim” diyerek odaya girdi ve muayenede olan Dr. Direnç Yılmaz’ı tutarak kapıya çarptı. Sol omzu çıkan Dr. Yılmaz, 6 hafta iş göremez raporu aldı. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Emirhan A. ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Tabip Odası’ndan açıklama

Olayla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Bolu-Düzce Tabip Odası Yönetim Kurulu, saldırıyı kınayarak ve saldırganın yargılanıp ceza almasını talep etti. Açıklamada şöyle denildi:

“Hiçbir gerekçe sağlık çalışanına saldırı nedeni olamaz. Şiddet çözüm yolu değildir. Sağlık sisteminin en önemli iki bileşeni sağlık çalışanları ve hastalardır. Herkesin iyice düşünmesi ve sağlık hizmeti sunanları karşılaştıkları sorunların sorumlusu olarak görmekten ve çözümü onlara şiddet uygulayarak bulacaklarını sanmaktan vazgeçmesi gerekmektedir. Tabip odası olarak süreci izleyeceğiz ve meslektaşımızın hak arayışında yanında olacağız.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler