Takip Et

Güncel

Haseke’de ABD-YPG ortak devriyesine saldırı

Menbic’te geçen hafta ABD askerlerine yönelik intihar saldırısının ardından bugün yeni bir saldırı haberi daha geldi

 Menbic’te geçen hafta ABD askerlerine yönelik intihar saldırısının ardından bugün yeni bir saldırı haberi daha geldi. AFP’nin duyurduğuna göre Suriye’de ABD askerlerine yönelik yeni bir saldırı oldu.

ABD askerleri ve YPG’lilerin Haseke’de ortak devriye yapan konvoyunu hedef aldığı belirtilen intihar saldırısında 5 kişinin öldüğü belirtiliyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise, saldırının bir kontrol noktasında meydana geldiğini ve iki ABD askerinin yaralandığını duyurdu.

DHA’nın geçtiği haberde ise öğle saatlerinde düzenlenen saldırının 47’nci köprü olarak adlandırılan noktada zırhlı araçların geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlendiği ve 5 YPG’linin öldürüldüğü, 2 ABD askerinin de yaralandığı belirtildi.

Geçen hafta da saldırı düzenlenmişti

5 gün önce Suriye’nin Münbiç kent merkezinde Amerikan askerlerinin hedef alındığı bombalı intihar saldırısında 5 ABD askeri hayatını kaybetmişti. Saldırıyı DAEŞ üstlenmişti. ABD Başkanı Donald Trump da, son açıklamasında Suriye’de çok az sayıda IŞİD mensubu kaldığını belirterek, “Rusya, İran, Suriye, Irak ve diğer ülkeler için IŞİD’lileri öldürüyoruz. Artık bir noktada kendi insanımızı eve getirmek istiyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler