Takip Et

Güncel

Haşdi Şabi konvoyuna hava saldırısı

Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde Haşdi Şabi’ye ait bir konvoya hava saldırısı düzenlendi

Irak Sumeriye televizyon kanalının bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, başkent Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde Haşdi Şabi’ye ait bir konvoya hava saldırısı düzenlendi.

Bazı yerel medya organlarında verilen haberlerde, hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi çatısı altındaki Ketaib İmam Ali Birliği’ne bağlı komutanların bulunduğu iddia edildi.

Olaya ilişkin Reuters Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre ise söz konusu saldırıda araçlarda bulunan 6 kişi hayatını kaybetti.

“Saldırı sağlık konvoyuna yapıldı”

Hava saldırısına ilişkin açıklama yapan Haşdi Şabi, saldırının lider kadrosuna değil, sağlık ekibine yönelik olduğu bildirildi.

Irak Haber Ajansı’nın (İNA) verdiği haberde, Haşdi Şabi Heyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı uydu kanalları ve yerel medya organlarında, bu sabaha karşı Taci Stadyumu yakınında hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi komutanlarının bulunduğuna dair yer alan bilgilerin doğru olmadığı kaydedildi. Açıklamada söz konusu hava saldırısındaki can kaybına ilişkin ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Bu arada, dün sabaha karşı İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, Bağdat Havalimanı’nda araçlarına ABD tarafından düzenlenen hava saldırısında öldürülmüştü.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler