Takip Et

Güncel

Hasan Ferit Gedik mezarı başında anıldı

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu çeteleri tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik, Gazi Mahallesi’nde bulunan Gazi Mezarlığı’nda ölümün 6’ncı yılında anıldı

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesinde uyuşturucu çetelerinin öldürdüğü Hasan Ferit Gedik Gazi Mahallesi’nde bulunan Gazi Mezarlığı’nda ölümün 6’ncı yılında anıldı. Gezi Şehit ve Gaziler Platformu tarafından organize edilen anmaya Hasan Ferit Gedik’in ailesi, ev baskını sırasında polisler tarafından vurularak öldürülen Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan, Gezi Parkı eylemleri sırasında polis tarafından gaz fişeğiyle vurularak öldürülen Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. 

Polis ablukası altında gerçekleşen anmada aileler mezarlık girişinde polisin Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılarak mezarlığa alındı. Mezar başında bir araya gelen aileler, saygı duruşundan sonra, mezarda mumlar yakıldı. Anmaya katılanlara lokma ikramında bulundu. 

Anma sırasında polislerin aileleri taciz ettiği görüldü. Aileler de polise “Çocuklarımızın ölüsünden bile korkuyorsunuz” diye tepki gösterdi. 

Gedik’in anmasından sonra TİKKO’lu Hasan Ben ve 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nda yaşamını yitiren İnşaat-İş üyesi Serdar Ben’in de mezarları ziyaret edildi.

Mezar ziyaretlerinin ardından anma son buldu. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler