Takip Et

Emek

Haribo’da bir işçi, Alevi olduğu için işten çıkarıldı

Haribo’da 3 yıldır çalışan Veli Erdoğdu, önce camiye çağrıldı sonra da alevi olduğunu söylemesi üzerine ‘Cem evine gidiyorsun ama’ tepkisiyle karşılaşarak vardiya amiri tarafından işten çıkarıldı

Haribo’da 3 yıldır çalışan Veli Erdoğdu, önce camiye çağrıldı sonra da alevi olduğunu söylemesi üzerine ‘Cem evine gidiyorsun ama’ tepkisiyle karşılaşarak vardiya amiri tarafından işten çıkarıldı.

İşyerinden haksız yere atılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğdu, ‘İstanbul-Hadımköy sanayii içerisinde yer alan Pamir Gıda olarak geçen ve herkesin bildiği ismiyle Haribo Şekerleme fabrikasında 3 yıldan fazla bir süredir çalıştığını ve bugüne kadar bir işçi olarak işyerinde üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini’ belirttikten sonra çalıştığı süre boyunca hiç uyarı ve tutanak almadığını, fabrikada çok özel bir sorun yaşamadığını, fakat başına gelenin artık bir Türkiye gerçeği haline geldiğini ifade ederek ayrımcılığa maruz kaldığını ve işten atıldı.

Bizim yapabileceğimiz bir şey yok

Fabrikada yetkili olan Tek Gıda-İş sendikasına gittiğini aktaran Erdoğdu, sendikanın kendisine ‘işyeri yönetimi kararını vermiş, bizim yapabileceğimiz bir şey yok’ dediğini öğrenildi.

Uğradığım haksızlığa karşı sonuna kadar gideceğim

Erdoğdu, ‘Ben Aleviyim. Bugüne kadar hiç kimseyi Alevi-Sünni diye ayırmadım. Emek en yüce değerdir. Emeğin Alevisi-Sünnisi olmaz. Ben bugüne kadar her zaman alın terime, hakkıma sahip çıktım. Bir haksızlığa uğradığımda sessiz kalmadım. Bu işin peşini de bırakmayacağım. Uğradığım haksızlığa karşı sonuna kadar, gide bildiğim yere kadar gideceğim. Bu yazıyı yazmamdaki amaç yaşadığımı sizlerle paylaşmak ve her kesin haksızlıklara karşı çıkmasına bir vesile olmak. Herkes haksızlıklara ses çıkarırsa haksızlıklar ancak o zaman ortadan kalkar’ dedi.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler